Hakkımızda

1985′ Den Beri Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığında Her Türlü Nefesli Enstrümanların Bakım ve Onarımını İtina ile Yapıp yıllarca İcracılarına Takdim Ettim.

Şimdi ise Emekli Bir Kişi Olarak Kendi Tecrübelerimi Devam Ettirebilmek için  Bu Bilgilerimi Benimle Paylaşacak Dostlar Arıyorum…

Sizlere hizmet  vermekten gurur duyar, tercihiniz için teşekkür ederim.

Ankara Nefesli Saz Tamiri – Abdullah ÖZCAN

 

BEN KİMİM !

1985 YILINDAN BERİ..

 

1985 yılından 2015 yılına kadar Silahlı Kuvvetler Bando Okullar Komutanlığında bakır nefesli sazların bakım ve onarımı konusunda 30 yıl çalıştım.

Emekli olduktan sonra yılların birikimini, müzik sever, sanatsever ve genç müzisyen arkadaşlarla paylaşmak istiyorum.

Sazlarınız çok değerlidir ve pahalıdır. Yıllar içinde yıpranır, oksitlenir, bazen yere düşer ezilir. Bir dostunuza verirsiniz sizin kadar itina göstermez hoyrat davranır.  Kırılır bir yeri.  Ayarları bozulur ya da bir parçası ömrünü tamamlar değişmesi gerekir.

Gözünüzden esirgediğiniz, çantasından çıkarmaya kıyamadığınız sazınızı kullanamazsınız.  Binlerce lira verip yenisini almayı düşünürsünüz. Ama ne anılarınız vardır bu sazda sizinle büyümüş, sizinle yaşlanmıştır.  Hem bir çırpıda yenisini almak kolaymıdır.

Heyecanlandınız değil mi?

Şimdi sıkı durun

Sazınızın eskisi gibi pırıl pırıl olacağını ezilenlerinin, kırıklarının fark edemeyeceğiniz görünümde düzeltilebileceğini, ayarlarının ilk günkü gibi ve sesinin arzu ettiğiniz notalarla yankılanacağını söylersem ve tüm bu hizmetleri çok sembolik bedellerle gerçekleştireceğimi belirtirsem beni arar mısınız.

Atatürk’ten çok şeyler öğrendik. Ben öğrendiklerimi uyguluyorum.

BEN KİMİM? VİDEOMUZU BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.