Daha neler yapıyoruz

DAHA NELER YAPIYORUZ

..Orkestranın vazgeçilmezlerinden olan ama kişisel olarak da büyük zevk ve haz veren üflemeli çalgılardan bakır nefesli çalgılar benim uzmanlık alanım.

Hizmetlerimiz bölümünde tamir ve bakımında yoğun olarak çalıştığım ve büyük kabul gören sazlarla ilgili açıklamaları yaptım. Ama bakır ve kamış diğer nefesli sazlarda benim çalışma alanıma giriyor. İhtiyaç duyulduğunda ve gerektiğinde bu sazlara da aynı özen ve itina ile bakım ve tamir yapıyorum.

ENSTRÜMANLARIN BAKIMI

Kullandığınız çalgı aleti aynı zamanda sizin kişiliğinizi yansıtır. Pasaklı bir karakterin toplumda değer görmediğini ve zaman içinde şehrin varoşlarında yok olup gittiğini düşünürsek. Bakımı düzenli yapılmayan bir çalgının da o varoşlarda yok olan kimlik gibi kısa zamanda yok olup gideceğini bilmelisiniz.

Bakımı düzenli yapılmayan bir çalgının başta ses kalite ve tınısı bozulacaktır.

Bakımı düzenli yapılmayan çalgının tamir ve bakımı güçleşecek ek masraflar yapmanıza neden olacaktır.

Bakımı düzenli yapılmayan çalgının ömrü kısalacaktır.

En önemlisi çalgıcının heyecanı körelecek, yaratıcılık özelliği kaybolacaktır.

Bir vazife icra etmek görev alan pek çok kimsenin yapabileceği bir şeydir. Siz görev icra etmek için değil aşkla, sevgiyle yoğrulmak duygularınızı sevdiklerinize daha net aktarmak istiyorsanız sazınızın bakımını ihmal etmemelisiniz.

Sizin yapmanız ve yapmamanız gereken konularda detaya girmek istemiyorum. Ancak zaman içinde sizde uzmanlaşacak sızınız, enstrümanınızı parçalara bölmeyi ağızlık ve gövde bölümlerinin uygun çubuk ve bez yardımıyla temizlenmesini, petlerdeki nemin ve kirin alınmasını ve aylık periyotlarda tuşların yağlanmasını öğreneceksiniz.

Çok yoğun bir çalışma temposu içinde olabilirsiniz

Özel hayatınız o an için uygun olmayabilir

Sizi aşan bir bakım ve temizlik gerekebilir

Geçici olarak çalgınızı bir arkadaşınıza vermiş olabilirsiniz /Sizden ayrı sürede çalgınızın yaşadıklarını bilmiyorsunuz.

Benim önerim;

Enstrümanınıza, sevgilinize gösterdiğiniz sevecenlikle yaklaşın. Sakın sert yapmayın, baskı yapmayın. Gerisi mutluluk.

İşte tüm bu durumlarda ben buradayım. İsterseniz sazınızı adresinizden alırım. İsterseniz benim adresime getirin. İsterseniz kargo ile gönderin. En kısa sürede çalgınızın bakımını yapıp, Güvenli şekilde teslimini gerçekleştiririm.

ENSTÜRÜMANINIZA

Enstrümanınıza konusunda uzman, profesyonel bir el müdahale etsin ister misiniz?

Fazla söze gerek yok.

Çok yüksek rakamlara, iltifata gerek yok.

Silahlı kuvvetler disiplini içinde yetişmiş bir uzman olarak söylüyorum.

Bakır nefesli sazların tamiri benim işim.

Enstrümanına değer veriyorsan, ara beni. Sorunu paylaş, çözüm önerilerimi değerlendir.